Žena-ve-společnosti
Share on facebook
Share on twitter
Share on google

Dnes si mi postěžovala jedna klientka. „Jsem stále až ta druhá…“. Aha, závažná věc, cítil jsem, že je nutné to probrat. „A jak se to projevuje?“, zeptal jsem se.

Její sdělení vycházelo z faktu, že muži od určitého věku mění „model“ ženy, manželky, partnerky za jiné. A ty „použité modely“ tak nějak zůstávají samy. Ty osamocené ženy pak mají třeba i další vztah, který často končí podobným scénářem. „Proč se ale tyto scénáře stále opakují?“, zeptal jsem se opět té ženy. Nutno podotknout, že té ženě je kolem 50-ti let. Má skvělou a solidně placenou práci, VŠ vzdělání, jazykově vybavená, cvičí a jinak o sebe pečuje, má liberální postoje.

„Musí to vzniknout už výchovou“, odpověděla. „Dívkám a mladým ženám se před  i během reprodukční fáze života něco říká. Rodiče, okolí a společnost předávají sdělení, jak to je nebo má být“. A tak něžnější pohlaví, s takto získanými informacemi a věděním, vyrazí do života. Potkají třeba i „optimálního“ partnera na cestu životem či založení rodiny. Nějakou chvíli to i funguje, ale věkem „akcie“ žen prudce klesají. Muži odkládají a mění ženy jako na běžícím pásu.

Jistě, mnohdy některým těm ženám je a třeba i bude bez muže líp. Po tolika letech ve vztahu, nemít na bedrech „další dítě“…  Ale to je téma na sólo článek, o tom snad zase jindy.

„Zakopaný pes“ je v nastavení každého z nás. Ženy si jako mladé snad vůbec neuvědomují, že budou starší. Vesele se „dávají a prodávají“. Okolí je podporuje: biologické hodiny tikají, tuny make-upu, antikoncepce, být IN.

Muži, Ti důležití tvorové pak mají pocit, že můžou – mít, či koupit – vše! Tak i ženu! Stále se tu hraje hra a hrají ji muži a ženy jim to “ baští“. Někdy i cíleně, často spíš nevědomě. Copak si ženy napříč generacemi neuvědomují svoji hodnotu? Nebo uvědomují, až jsou ty druhé či samy? Nevnímáte, jak krásné a moudré jste bytosti, co můžete předat? Vše začíná přijetím (od rodičů a okolí), ale především sebe-přijetím. Nikdo Vám totiž nemůže dát to a tolik, co Vy samy! Fakt je asi taky ten, že muži chtějí ženy. Ty jemná, něžná stvoření žijící pro krásu, lásku a život sám. Ne ty ženy, co jiné ženy vychovaly s tím, že vše zvládnou, dokážou, ubojují…

Stále žijeme v převážně mužském světě (výkon, čas, boj). Muži ho jinak nenastaví, je tak pro ně přirozený. Je pro ně pohodlné vnímat svět jen svým – mužským – pohledem. Že je to žene do záhuby nevidí. Proč se dusit vztahem nebo žít s „bábou“? Stačí kliknout na internet – tam je lačných žen. Zabývat se zadržováním semene a vědomě prožívat sex??? Proč? Ženy berou antikoncepci – tak můžeme rovnou „na to“. Než jít do sporu se ženou – jdeme a utíkáme do hospody či sportovat. Přitom člověk je vztahový tvor a jen vztahem se můžeme posunovat a rozvíjet. Denně od mužů i žen slyším, jak jsou pro ně vztahy důležité.

Chceme-li kvalitní základ jménem VZTAH tvořit, je nutný osobní rozvoj každého z nás. Vzájemná podpora žen mezi sebou, jejich síly, umu a schopností roste. Ženy jsou dnes už velmi schopné. Zvládnou práci, rodinu i s její logistikou, zájmy a ještě občas i seberozvoj. Přitom přirozeně napojeny na sebe samu volí často jako prioritu dítě či rodinu. A muži?

Co volí muži? Místo napojení a propojení se s partnerkou volí útěk. Máme dceru s DM 1. typu – cukrovka. Vím (statisticky, ne konkrétně), kolik mužů odešlo od rodiny po zjištění nejen této diagnózy u dítěte. Kolik mužů má dítě a neplatí výživné. Kolik mužů odchází od žen při různých těžkostech a konfliktech. Zpočátku třeba z ložnice, pak do dílny a nakonec úplně.

I ženy volí svůj útěk a možná ještě častěji. K dětem a „rodinným povinnostem“. Mají za to, že je to důležité. Není. Tedy ne pro muže. Poctivý chlap bere péči o děti jako přirozenost. A péče „jeho“ ženy o něj samého mu pak chybí! Nic nekritizuji, nesoudím, nebagatelizuji. Ale stále únik…

Muži, buďte ženám a rodinám oporou. A ženy, buďte oporou svým mužům. 

S láskou a úctou

Honza

Odebírejte můj newsletter

Zadejte email a buďte upozorněni pokaždé, když vyjde nový článek!

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Odcházíte? Je tu eBook
ZDARMA JAKO DÁREK

Co potřebuješ, abys byl pro ženy žádaným milencem a partnerem…

  • Co bys říkal tomu, kdybys už navždy neměl obavy z žen, ale naopak jsi jim rozuměl a už navždy uměl ženy milovat…
  • Jak by se ti líbilo být středem pozornosti žen s vědomím, že pro každou můžeš být skvělým milencem a partnerem…
  • Umět si ženu nejen získat, ale i udržet a naplnit tak poslání skvělého muže…
  • Naučit se, jak na ženské tělo hrát jako na dokonalý hudební nástroj…
  • Díky svoji vášni, energii, jistotě, sebevědomí, přirozenosti a opravdovosti…

Zaregistrujte se k odběru a Ebook je Váš!