Vztahy-a-osobní-rozvoj-906x759
Share on facebook
Share on twitter
Share on google

Milí čtenáři,

již nějakou dobu se v našich životech objevují nové pojmy. Jedním z takových je OSOBNÍ ROZVOJ. Mnohými, kteří se ještě na svoji cestu růstu nevydali možná zní divně, nebo i nepřijatelně až odpudivě. Stejný význam, jiné slovo může být: transformace, proměna, přetvoření. Ale to myslím vibruje ještě méně a tak zůstanu u pojmu z názvu článku.

I já jsem se dlouho SEBE-rozvoji bránil. Ono – to je nevědomé chování! Já jsem přece v pořádku! A opravdu JSTE, už od narození. 🙂 Během života se nám ale dějí chvíle, že se nám třeba někdy, někdo, něco nelíbí. Změna tohoto stavu JE MOŽNÁ! Ale – pouze ve Vás samých, Vaší bytosti, z Vašeho nitra.!! Jen je třeba si to uvědomit a poté se na cestu osobního rozvoje vydat. Tento proces může probíhat na různých úrovních – tělo, duše, mysl, emoce, pocity, energie v nás, ale i komunikace, třeba strava, lidi které potkáte… Nebo i souběžně, ale VŠE to ovlivňujete pouze Vy SAMI.

A co s tím mají co do činění VZTAHY? Souvislost je ZÁSADNÍ! Terapeuti,, psychologové, kouči, lektoři na různých seminářích, partnerské poradny… Ti všichni je pomáhají dnes a denně lidem řešit. Vztahy jsou možná největším oříškem většiny z nás A zároveň největším AKCELERÁTOREM našeho osobního rozvoje a růstu.

Cesty k SEBE-ROZVOJI jsou pro každého v zásadě dvojí. Jdete sami. 🙂 Zjednodušeně řečeno, jste singl, osamoceni, rozejití, rozvedení, „opuštění“ a pod. Není to nic jiného. Prostě to s tím někým vedle Vás nedáváte. Jeden z Vás je o dost kvalitnější, výkonnější, úžasnější a ten druhý…. Neví, nemá, nechce, nejde to..! To je vlastně ono, jednoduše JEDNA i DRUHÁ bytost to SPOLU nedává. Proto ROZVOJ, bez vývoje, posunu, změny to nejde. Snad už většina z nás chápe a proč to tak je, že: „JEDINÁ JISTOTA JE ZMĚNA“.

Druhá cesta je pak VZTAH. Možná méně pohodlná, ale o to dynamičtější. Obecně vnímáme takto: Já jsem přece v pořádku! Ta potíž – zlo, bolest, křivda, nešvary, strachy, doplňte cokoliv – není u mne, je tam venku, MIMO nás! Tak vlastně často vnímáme své partnery, rodiče, děti, kolegy v práci, sousedy, veřejně známe osobnosti…

V sobě zvyklí hledat nejsme. Nechápeme, KDY, CO a PROČ z nás se ZRCADLÍ v bytosti stojící „proti nám“. Zaměřujeme se na okolí, ze sebe ven. Jaké pak přichází překvapení, že správná cesta je: pozornost obracet do NAŠÍ mysli, duše, těla.

Lásku, úctu, důvěru, poznání, jistotu, přijetí, vědomí – VŠE máme v SOBĚ. Tak JEDNODUCHÉ to JE! Dejte si před tyto hledané pojmy SEBE. A máte to!!! Sebeláska, Sebejistota. Sebedůvěra. Sebevědomí. Sebepřijetí, Sebeúcta… Je to o HODNOTÁCH a HARMONII.

Jenže… Je to náročné, chce to čas, pozornost a úsilí! Trvá to dlouho! Bolí to! Znovu a znovu se koukáme VEN.  Hledáme, poznáváme, verbálně atakujeme, obviňujeme, utvrzujeme se, křičíme, mentorujeme, SOUDÍME.!! Jsme sice každý jiná a JEDINEČNÁ bytost, ale i součástí JEDNOTY. Tedy Přírody a vesmíru. Nic víc, ale ani méně! JSME tu tak jak jsme v pořádku. Ale taky můžeme být ještě lepšími a o to v OSOBNÍM ROZVOJI jde!!!

Neustále jsou nám předkládány různé informace, myšlenky a klidně použiji výraz dogmata. Jak a co má být. Jak se máme chovat, mluvit, co dělat, s kým ne a proč. Ještě víc a častěji zaznívá – co NE-dělat, NE-vyslovovat,  NE-myslet nebo co je špatné, divné a bude taky ne-úspěšné! Zaznívá to překvapivě často právě od nejbližších! Rodičů, partnerů, přátel, známých, rodiny. Od lidí, se kterými jsme ve VZTAHU!

A to je právě ONO! Máme a můžeme, ale podle sebe.! Protože každý z nás je BYTOSTÍ, jíž je dáno vnitřní vědění, jistá schopnost, konkrétní um! Něco, co ostatním nemají, protože zase mají něco jiného. 🙂 A to VAŠE můžou chtít… Vždy bude většina, co ve své malosti zrazuje, pouští strachy nebo pod záminkou dobra Vás upozorňuje na rizika. Nechť. Vy nečekejte, nenechte se brzdit a jděte. Postupně se rozjedete, vzlétnete a pak už jen LÉTÁTE. 🙂

A pokud máte ještě vedle sebe toho správného člověka nebo dokonce je jich více… 🙂 Tak jen létáte, protože VELCÍ lidé UMOŽŇUJÍ. Vztah v jakékoliv podobě bude dávat SMYSL, když si budete umožňovat.!! Potvrzovat pozitiva, říkat ANO nebo se usmívat a říkat tomu druhému: já VÍM. Nebo dělej to, líbí se mi to, je to krásné!!! POZOR: neznamená to vidět „jen růžově“. Bolest, nezdary, obavy – to VŠE je součástí života!

Vezměte si semínko květiny, hodíte jej do hlíny a ono… Ono ROSTE, díky JEHO přirozené vnitřní inteligenci, kterou má v buněčné úrovni. Nemusí pak z ní být vždy „vzorová nebo dokonalá“ kytka. 🙂 Ale MŮŽETE jí při-vonět, ozdobit si s ní zahrádku, okno nebo si ji prostě ZAMILOVAT. No a stejné je to s Vámi a vlastně každou lidskou bytostí!!!

Tak Vám všem přeji, aby jste OSOBNOSTNĚ ROSTLI jako ta kytka. Bez pochyb, co je na Vás, ve Vás špatně. Protože pak budete jako ta kytka třeba krásně vonět, vypadat a zdobit.!! VZTAH, ale i SPOLEČNOST. Z celého srdce

HONZA

Odebírejte můj newsletter

Zadejte email a buďte upozorněni pokaždé, když vyjde nový článek!

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Odcházíte? Je tu eBook
ZDARMA JAKO DÁREK

Co potřebuješ, abys byl pro ženy žádaným milencem a partnerem…

  • Co bys říkal tomu, kdybys už navždy neměl obavy z žen, ale naopak jsi jim rozuměl a už navždy uměl ženy milovat…
  • Jak by se ti líbilo být středem pozornosti žen s vědomím, že pro každou můžeš být skvělým milencem a partnerem…
  • Umět si ženu nejen získat, ale i udržet a naplnit tak poslání skvělého muže…
  • Naučit se, jak na ženské tělo hrát jako na dokonalý hudební nástroj…
  • Díky svoji vášni, energii, jistotě, sebevědomí, přirozenosti a opravdovosti…

Zaregistrujte se k odběru a Ebook je Váš!