opravdovost-906x759
Share on facebook
Share on twitter
Share on google

    Srdečně zdravím příznivce,

dnes jsem si nachystal další zajímavé téma. Nemusí hned zaujmout každého nebo rezonovat silně. Ale SILNÉ to je, psát budu totiž o OPRAVDOVOSTI. A jak jinak než v souvislosti s oblasti vztahů a intimity.

Už vidím otazníky na Vašem obočí. Co, o čem že to je? Vnímám často při povídání s klienty informaci, že zažívají zklamání. Způsobuje to nedostatek upřímnosti, otevřenosti, autenticity a opravdovosti protějšku. V tom, ukázat se druhému ve své „nahotě“ a přirozenosti. Tak, jaký/ jaká opravdu jsem. A je jedno, zda se Ti dva zrovna potkali, nebo se jedná o vztah dlouhodobější. Pro většinu z nás jít s „kůží na trh“ není lehké. Ale zároveň je to dle mého jediná cesta.

Ono to zklamání bych ještě rozdělil na dva proudy. To, že Vás někdo zklame může být OČEKÁVÁNÍM Vás samých. Chcete, toužíte, vysníte si, myslíte že víte, představujete si, zamilujete se… Ten člověk bude i sám sebou, ale vy jste měli představu jinou. Budete zklamáni, může přijít bolest, rozchod. Nebo společná cesta růstu. Samozřejmě, překážek může být daleko více, majetky, rodina… Často vznikají tak komplikovaná zatíženi, že se zdá nemožné to vůbec vymyslet.

Já však chtěl psát o stavu, kdy k sobě dva lidé přistupují „obaleni“ mnoha vrstvami slupek. Poznáte se s někým a myslíte, že je to ten pravý, pravá. Ale dotyčný člověk Vám své vnitřní pravé JÁ neodhalí vůbec, nebo jej dávkuje. Třeba kdyby jste zašli do práce, kde funguje Vám drahá bytost. Slyšeli by jste samou chválu… Nebo půjdete do společnosti a budete mít pocit, že lepšího člověka jste najít nemohli. Někdy i v soukromí mezi Vámi si skrze různá potvrzení notujete.

Jenže to,  jak se máme kde a s kým chovat, jak myslet, vypadat, mluvit je tak silné. Přicházejí okamžiky, kdy se stane chyba. Může se i opakovat a děje se to… Začínáte chápat, že bytost vedle Vás je jiná, než jak se dosud prezentuje! Odlišností a rozdílů přibývá. Někdy nestačíte žasnout, jaký je mezi slovy a činy blízkého rozdíl. A to je ještě jednoduchá cesta – od slov k činům. Myšlenku často doprovází POCIT. A ten je někdy s myšlenkou v rozporu… 🙂 Protože otázka zní: Je ta  myšlenka ve formě informace vůbec MOJE? Mnohdy jde totiž „jen“ zasunutý software.

A naše sexualita, jak s tím souvisí? Je to jasné. Protože nemusíme z naší intimity dělat veřejné téma. Ale tím, že PRÁVĚ je něco INTIMNÍ, o to více je to „SKRYTO“. O to více za století zpět až do dnes kolem sexuality – tak silné a nádherné energie – vzniklo tabu. A o to více kolem toho máme v sobě klamů, nebo i stínů. A těžce se pouští ven.

Vlastně, PROČ se „halíme“ do těch slupek? Aby nebylo našemu nitru ublíženo? Zjevně ANO.!! Máme obavy z něčeho, co je v nás, na nás jiného, divného, „špatného“… Protože všechny ty vnitřní stíny, potíže, „špatnosti“ – ty bolí.! Nelíbí se nám a často s tím bojujeme! To ale CESTA není. Schovat to, potlačit, dělat že to neexistuje nebo je to jinak. Slýchávám stále dokola to samé, jak to nejde. Že to je složité a MILIÓNY důvodů, proč to nejde.

JDE.!! VOLBA je VŽDY na každém z nás, na každé JEDINEČNÉ LIDSKÉ BYTOSTI. Život možná není lehký, ale je určitě JEDNODUCHÝ.

Proto, buďme každý z nás JEDINEČNOU a OPRAVDOVOU lidskou bytostí.

Rád Vás k tomu provedu… S láskou a úctou

Honza

Odebírejte můj newsletter

Zadejte email a buďte upozorněni pokaždé, když vyjde nový článek!

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Odcházíte? Je tu eBook
ZDARMA JAKO DÁREK

Co potřebuješ, abys byl pro ženy žádaným milencem a partnerem…

  • Co bys říkal tomu, kdybys už navždy neměl obavy z žen, ale naopak jsi jim rozuměl a už navždy uměl ženy milovat…
  • Jak by se ti líbilo být středem pozornosti žen s vědomím, že pro každou můžeš být skvělým milencem a partnerem…
  • Umět si ženu nejen získat, ale i udržet a naplnit tak poslání skvělého muže…
  • Naučit se, jak na ženské tělo hrát jako na dokonalý hudební nástroj…
  • Díky svoji vášni, energii, jistotě, sebevědomí, přirozenosti a opravdovosti…

Zaregistrujte se k odběru a Ebook je Váš!